Šití

K šití jsem se, jako mnohé z vás, dostala díky úžasnému časopisu MARINA. Jako malá jsem zkoušela plést, háčkovat, vyšívat, šít na panenky a později také decoupage, ale u ničeho jsem dlouho nevydržela. Skutečně tvořit jsem začala až s Marinou.

Belletčiny projekty, její milá slova, která mě obvykle dojmou k slzám (Naštěstí je vždy nablízku můj dvouletý syn s krabicí kapesníků a slovy: "Nepakej, maminko".), a hlavně ta láska, se kterou pro nás časopis se svým manželem Witkem připravuje, mě natolik oslovily, že jsem si okamžitě koupila (po poradě s Ivankou a holkami na Galerii Marina) šicí stroj Janome 415. Ještě ten večer jsem ušila svůj první výtvor - polštářek z říjnového čísla Mariny.

Ten pocit se snad nedá ani popsat. Byla jsem nadšená, plná euforie. Nejvíce mě pak hřály pochvaly od Belletky, holek na Galerii Marina i nevěřící pohledy členů mé rodiny, kteří ani nechtěli věřit, že jsem jako začátečník ušila něco tak krásného.

Belletčiny střihy a postupy jsou tak dokonalé, že to prostě zvládne každý. Takže se, holky-začátečnice, vůbec nebojte a vrhněte se do toho jako já. Když jsem to zvládla já, vy to dokážete určitě také. Držím palečky.....:-D

Ráda bych vám tedy představila kamaráda, bez kterého by moje tvoření nebylo vůbec možné. Jo šicí stroj Janome 415, ale důvěrně mu říkám JANÝSEK. Ze začátku na něho manžel trochu žárlil, protože s ním trávím téměř každý večer a každou noc, ale už si zvykl. Ono mu totiž nic jiného stejně nezbývalo...chi, chi....:-)